ul. Tartaczna 1, 55-050 Sobótka

+48 71 316 21 03

Pn-Pt: 8.00-15.30

Sklejka, płyta OSB, płyta pilśniowa

Sklejka iglasta i liściasta

Sklejka iglasta sosnowa

Proponowana sklejka sosnowa to płyta stworzona z nieparzystej liczby fornirów. Ich włókna przebiegają pod kątem prostym (w połączonych ze sobą warstwach). Na życzenie klienta, możliwe jest również zastosowanie innej konstrukcji. Jeśli zależy nam na maksymalnej wytrzymałości na zginanie, wówczas warto postawić na warstwy przebiegające równolegle względem siebie. Oferujemy następujące rodzaje sklejek sosnowych:

Sklejka liściasta brzoza, olcha

Sklejka szalunkowa

dwustronnie oklejaną folią fenolową z zabezpieczonymi wąskimi płaszczyznami farbą akrylową

Sklejka przeciwpoślizgowa

dwustronnie oklejaną folią fenolową z jednostronnym odciskiem siatki (powierzchnia antypoślizgowa), z zabezpieczonymi wąskimi płaszczyznami farbą akrylową.

Płyta OSB

Płyta OSB - płyta o ukierunkowanych wiórach płaskich. Jest produktem drzewnym, płaskoprasowaną płytą trójwarstwową, która składa się z prostokątnych wiórów płaskich, które pod wpływem wysokiego ciśnienia i temperatury, przy zastosowaniu jako spoiwa żywic syntetycznych, sprasowywane są metodą walcowania na gorąco. W sprzedaży dostępne są płyty o wymiarach 2500x1250 mm i o grubościach 10,12,15,18,22 i 25 mm. Oferujemy też płyty frezowane (pióro-wpust) w grubości 18 i 22 o wymiarach 2500x675 mm.