ul. Tartaczna 1, 55-050 Sobótka

+48 71 316 21 03

Pn-Pt: 8.00-15.30

Deska elewacyjna

Elewacje drewniane są coraz chętniej stosowanym sposobem wykończania fasad budynków. Od wieków stosowane na świecie zdobywają w Polsce coraz więcej zwolenników. Deski elewacyjne są wykonywane przede wszystkim ze świerku i modrzewia. Zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń pozwala wyeksponować walory estetyczne drewna i chroni je przed szkodliwym wpływem czynników pogodowych.

W naszej ofercie dotyczącej desek elewacyjnych znajdą Państwo również deski malowane fabrycznie. Malowanie fabryczne polega na nałożeniu na deskę metodą mechaniczną próżniową dwóch warstw farby. Pomiędzy nałożeniem poszczególnych warstw, deski są suszone i lekko matowione.

W wyniku tego procesu klient otrzymuje deskę malowaną dwoma warstwami farby z trzech stron, od strony spodniej deska pomalowana jest jedną warstwą. Rozwiązanie to pozwala na szybki montaż desek oraz uniknięcia prac związanych z prawidłowym zabezpieczeniem desek przed działaniem warunków atmosferycznych.

Otrzymują Państwo produkt profesjonalnie zabezpieczony charakteryzujący się wysoką estetyką wykonania, gotowy do montażu zaraz po wyciągnięciu z paczki. Deski malowane fabrycznie dostępne są w 8 standardowych kolorach. Na życzenie klienta możemy przygotować dowolny kolor z palety kolorów RAL. Do malowania desek używana jest farba firmy Sikkens.

Drewno profilowane modrzewiowe

Modrzew to nowoczesny materiał o bogatej tradycji. Ze względu na swoją naturalną odporność elewacje modrzewiowe stosowane są szczególnie w regionach najbardziej narażonych na działanie zmiennych czynników atmosferycznych. W nowoczesnym budownictwie drewnianym używany jest chętnie przy kształtowaniu fasad budynków ze względu na swoją szczególną optykę i występujące z czasem naturalne poszarzenie. Naturalna jakość życia. Na życzenie modrzew dostępny jest również w wersji olejowanej fabrycznie, co nawet w zmiennych warunkach pogodowych

Drewno profilowane świerkowe

Jest to drewno obrobione, profilowane ze świerka skandynawskiego o struganej lub szorstko piłowanej powierzchni, przeznaczone do efektownego kształtowania elewacji. Obróbka powierzchni, obejmująca dwukrotne nakładanie farby, następuje przy zastosowaniu technologii Vacumat, z uwzględnieniem szlifowania podstawowego i pośredniego. Dzięki uszlachetnianiu metodą przemysłową powierzchnia drewna zyskuje trwałą, wysoką jakość i maksymalną