ul. Tartaczna 1, 55-050 Sobótka

+48 71 316 21 03

Pn-Pt: 8.00-15.30

Drewno konstrukcyjne

KVH i BSH - drewno konstrukcyjne czterostronnie strugane

Konstrukcyjne drewno lite jest nowoczesnym i materiałem drzewnym wysokich technologii spełniającym w pełni te wymogi.     Elementy KVH są suszone do wilgotności około 15% czterostronnie gładko strugane i czterostronnie fazowane. Elementy dłuższe niż 5 m są klejone metodą na mikrowczepy.  Drewno KVH i BSH to produkt dokładnie zdefiniowany poprzez normy. Produkcja drewna KVH podlega stałej kontroli certyfikujących instytucji zewnętrznych. KVH jest zastrzeżona nazwa własną stosowaną dla produktów wytwarzanych jedynie przez stowarzyszonych producentów z Niemiec i Austrii.

BSH (nazwa pochodzi od skrótu niemieckiego określenia " BRETTSCHICHTHOLZ") powstaje przez sklejanie przeźroczystym klejem melaminowym suszonych desek świerkowych o grubości 40 mm. Następnie jest strugane i docinane na żądany wymiar.

pobierz tabela-rozmiary0.pdf tabela-rozmiary0.pdf

Drewno konstrukcyjne C 24

C 24 strugane drewno konstrukcyjne do budowy domów szkieletowch Szwedzkie drewno klasy wytrzymałości C24 do budowy konstrukcji domów szkieletowych produkowane jest w dwóch grubościach 45 i 60 mm, szerokościach 70 do 240 mm.